letem Brnem za „cvajglem“

Den odletu na NZ se blíží, utíká to jako voda, za 10 dní už budeme na cestě. Takže je vhodná doba, začít něco dělat pro to, abychom mohli v klidu pláchnout. Ne, že bychom neměli nic zařízený, už máme letenky a ubytování na první tři noci v Aucklandu, ale přece ještě zbývá zařídit pár věcí…

Takže jsme dnes začali zřízením kartičky zmocněnce pro rodiče, aby nám měl kdo vybírat poštu. Další krok byl výpis z účtu. Při příletu na NZ totiž musíte být schopni prokázat, že s sebou máte dostatek financí (cca 60 000 Kč), abyste pro NZ nebyli jen přítěží. Nenapadá mě, jak jinak, kromě výpisu z účtu, to pánům na letišti dokázat. Zajímavý je rozdílný přístup jednotlivých bank. Po mně „moje“ Česká spořitelna za výpis nic nechtěla (i když, možná se budu ještě divit :o) ), ale výpis mi byli ochotní udělat jen v češtině a navíc, přesto, že je hodně podrobný, na něm chybí měna! To Eliška je na tom, líp, ta té tam měnu dali. Ale taky si řekli o 400 Kč! Navíc zcela zdarma dokument přeložili do nesrozumitelné česko-německo-anglické verze. No budou z nás mít na letišti asi radost. :oD

Momentální plán po příletu do Aucklandu je takový, že pořídíme auto, ve kterém budeme přespávat různě po kempech, parkovištích atd. Jednou z nevýhod takového způsobu přežívání ale je absence elektriky, což, pokud chci udržovat tento blog naživu pomocí mobilu, který vydrží nabitý jeden den, je skutečně problém. To chce nějak vyřešit!
No a jelikož jsme chytří a moderní cestovatelé, tak jsme to taky vyřešili (no dobře, poradil mi brácha :o) ). Pořídili jsme solární nabíječku. Hurá, budeme on-line! :o)

Závěr dne byl víc než příjemný. Poseděli jsme v nekuřácké hospůdce s (teď už ex-) spolubydlícími, Lenkou a Ondrem. Bydlel jsem s nimi tři a půl roku v jednom bytě a teď, den po tom, co jsem se odstěhoval, jsem s nimi poprvé v hospodě! Paradox. Nechápu, jak je to možný, ale je to vážně tak. :o) Bylo to fajn, mlelo se a pilo se (Zweigel byl fakt luxusní). Už teď se těším na vítací posezení! :o) Budete mi chybět!
Že zdravím Flidais! ;o)

Lenka s Ondrem nad „cvajglem“ :o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.