Vy, co mě znáte, víte, že jsem od 1.1.2011 spustil foto-blog Foto365.cz (již nefunkční) – můj první pokus o Projekt 365.
Původní myšlenka byla taková, že přidám každý den jednu fotku. Co možná nejkvalitnější fotku. Zároveň jsem chtěl ke každé přidat nějaký průvodní text, aby tento web sloužil zároveň jako můj deník, mám totiž celkem bídnou paměť a tohle by byl ideální způsob, jak svoje vzpomínky někde uchovat.
Zpočátku mě to vážně bavilo, měl jsem občas pocit, že si najednou všímám věcí, který mě do té doby unikaly, ten lov jsem si užíval a některé fotky z té doby se mi dost líbily. Postupně se z toho ale bohužel stala tak trochu povinnost a tak se web chtě nechtě začal plnit obrázky, ke kterým bych se raději vůbec nehlásil, proto jsem se 23.3. rozhodl, že tam už fotky nebudu přidávat za každou cenu každý den… raději méně jakžtakž koukatelných fotek než hromada odpadu.
Jenže kvalita se potom bohužel už moc nezvedla. Fotky jsem začal přidávat jen výjimečně, když jsem byl někde na výletě nebo jsem měl pracovní focení (svatby atd.) a z toho důvodu se taky rapidně snížila návštěvnost webu (ne, skutečně se nedivím :-) ).
No řekněte, má takový foto-blog nárok na život? No, nemá! :-)

No a jelikož 12.11.2012 odlétám na rok pracovat a cestovat na Nový Zéland, což je pro mě dost zásadní krok v životě, tak jsem se rozhodl, že je to zároveň ideální příležitost ke změně přístupu k blogu. Takže už ne pouze foto-blog, ale klasický blog, kromě nudných obrázků i sem tam nějaký ten text o mých dojmech z mého putování u protinožců.
Ale samozřejmě doufám, že mi to vydrží déle.

Pro psaní mám dokonce ještě menší nadání než pro focení, takže nečekám, že si tento blog najde mraky čtenářů… je možné, že se sem občas mrkne jen rodina a hrstka kamarádů, co chtějí vědět, jestli ještě žiju… ale ono to stačí! ;-)